Rasedusdiabeet 16.01.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas rasedusdiabeeti saab diagnoosida näitajatega (GTT tulemused):
5,1; 8,4; 7,6 (test tehti 13+3 nädalat) ja teised tulemused: 5,2; 9,2; 6,7 (test tehti 25+3 nädalat)? Kolme kuu keskmine glükohemoglobiini näitaja 5,1.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Gestatsioonidiabeedi diagnoosimise kriteeriumideks on GTT-l 5,1 mmol/l (tühjakõhu veresuhkur)- 10,0 mmol/l (1 tund peale koormust) ja 8,5 mmol/l (2 tundi peale koormust). Seega oli Teie puhul probleem just tühjakõhu veresuhkru väärtustes, mis olid 5,1 ja 5,2 mmol/l. Teised tulemused on normi piires. Mingit muud ravi peale magusavaba dieedi Teil tõenäoliselt tarvis ei ole ja peale sünnitust pole diabeeti karta.
Soovitan dieedisoovitused siiski ära kuulata ja neid ka jõudumööda järgida. Parem karta kui kahetseda!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.