THS näit vereanalüüsis on 71,69 06.02.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu THS näit on 71,69. Tean, et peab olema 0,4 kuni 4,0 . Mis võib nii suurenenud näitu põhjustada? Olen võtnud ka perearsti poolt väljakirjutatud rohtu L-Thyroin Berlin-Chemie (Levothyroxinum natricum) 50mg juba kolm nädalat.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH (mitte THS) tõusu põhjustab kilpnäärme alatalitlus. L-türoksiini peate edaspidi võtma elu lõpuni ja annus suureneb tõenäoliselt 100-150 mcg-ni päevas. Kordusanalüüs tuleks teha, kui olete ravimit võtnud 1-2 kuud ja siis tulebki L-türoksiini annust suure tõenäosusega suurendada.
TSH - thyroid stimulating hormone, eesti k. kilpnääret stimuleeriv hormoon
Tervitades,
dr. Anu Ambos.