Imetamine ja thyrosan 08.12.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Diagnoositi gravesi tõbi ning määrati 50mg thyrosoni. Hetkel imetav ema, kuid laps saab juba 2 korda päevas lisatoitu. Kui võtan rohtu 1 kord päevas hommikul ning ei imeta ca 6-7h, kas see oleks okei? Jäi segaseks arsti vastuvõtul, kas see ikkagi imendub rinnapiima või mitte.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Thyrosan jõuab rinnapiima, kuid väga vähesel määral. Kui laps saab ka juba muud toitu ja peale tableti võtmist peate imetamisega 6 tundi vahet, on kõik OK ja Teie ravimitarbimine on lapsele ohutu.
Tervitades,
dr. Anui Ambos.