Imetamine ja metaforal 850mg 12.05.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Endokrinoloog määras mulle Metaforal 850mg tabletid diabeedi raviks . Aga ma imetan ja loen et ei tohiks neid võtta kui imetad. Kas see tõesti võib beebile halvasti mõjuda laps 6 kuune . Nädal aega olen juba võtnud ravimit.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et ohtu ei ole - ravimit ei ole imetavatel emadel lihtsalt piisavalt uuritud. Metformiini on põhimõtteliselt lubatud kasutada ka näiteks raseduse ajal - lootetoksilist mõju sel ravimil ei ole. Arvan, et ka imetamise korral pole teada last kahjustavatest toimetest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.