Rasedusaegne diabeet? 02.11.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin täna tegemas GTT, rasedust 22+2 nädalat ja tulemused järgmised: 5.4; 8.2 ; 8.4

Kas ma olen nüüd diabeedik?

Viimased kuu aega pole olnud võimalik liikuda, olen olnud kodune ja stressi on olnud palju+ magamata ööd.
Olen selle aja jooksul tarbinud palju magusat. Kas see võib ka mõjutada näite?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, GTT alusel on Teil gestatsioonidiabeet. Enamasti korrigeerub tagasihoidlik veresuhkru tõus hästi dieedi ja tervisliku eluviisiga. Magusast võiks vähemalt mõneks ajaks täielikult loobuda.
Gestatsioonidiabeet möödub tavaliselt peale sünnitust, kuid 2. tüüpi diabeedi riski vanemas eas on sellistel patsientidel suur.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.