Nolvadex ja hormonaalne tase 17.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Oligozoospermia raviks määrati tamoksifeeni kuur pooleks aastaks. Nüüd ca 4 kuud hiljem on kõik hormonaalsed näitajad tõusnud ca 2x. Testosterooni tase on tõusnud 24 pealt 45 nmol/l peale, suguhormoone siduv globuliin 91 nmol/l peale. Ka on tõusnud östradiooli tase ~125 pealt 265 peale. Kuna arsti vastuvõtuni on veel aega, siis tahtsin küsida, et kas on mõistlik ja ohutu tamoksifeeniga jätkata või pigem ravi pooleli jätta? Mingeid olulisi muutusi tervises kui enesetundes pole tähendanud. Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selle küsimuse oleksite võinud pigem meestearstile esitada. Arvan siiski, et vaatamata kõigile hormonaalsetele nihetele (mis on selle ravimi puhul ootuspärased), otsustab ravi otstarbekuse üle spermogrammi tulemus, mis Teile tõenäoliselt järgmisel vastuvõtul tehakse. Seega soovitan ravi tamoksifeeniga kuni arsti vastuvõtuni kindlasti jätkata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.