Analüüsid, kilpnäärme, maksa, kolesterooli seos 14.02.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba pikemat aega tunnen ennast halvasti(käte värin, südame kloppimine,väsimus, lihaste valu jne), siis otsustasin anda vereproovi. Kuna aga arstide järjekorrad on pikad siis sooviksin vastust paarile küsimusele. Kas Kilpnäärme ületalitus, maks ja kolesterool on kuidagi omavahel seotud?
Proovide vastused: TSH 0,026 , FT4 31,85 ATPO 155,6, üldvalk 148,4, protromb index. 31,85, kfk 2311, B12 232,4. chol 3,2, hdl 0,60, ast 45, alt 91. Proove rohkem, aga kahjuks ei oska kõike välja lugeda. Loodan et oskate midagi vastata.)
Tervitades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitlus võib põhjustada tagasihoidlikku maksakahjustust, mis väljendub ka mõõdukas biokeemiliste näitajate tõusus. Kolesteroolile kilpnäärme ületalitlus olulist mõju ei avalda (kindlasti ei tõsta ületalitlus kolesterooli taset). Kilpnäärme hormoonanalüüside alusel on Teil mõõdukas kilpnäärme ületalitlus , mis on põhjustatud kilpnäärme autoimmuunsest haigusest. Põhjalikumaid selgitusi annab ja ravi määrab Teie raviarst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.