Kilpnäärme tsüst 28.07.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kilpnäärmes avastati tsüst, kas peaksin muretsema? Ootan ka endokrinoloogi järjekorras, kuid veel ei tea millal aja saan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme tsüst on suure tõenäosusega healoomuline muutus. Endokrinoloog suunab Teid tõenäoliselt peennõelabiopsiale, kus tsüstist suurem osa vedelikku välja lastakse ja seda ka tsütoloogiliseks uuringuks võetakse. Kahjuks kipuvad tsüstid siiski peale vedeliku eemaldamist mõne aja möödudes uuesti täituma. Kui see juhtub, on lahenduseks operatiivne ravi - kilpnäärme vasaku sagara eemaldamine.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.