tsüst kilpnäärmes 27.12.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

kas tsüst võib põhjustada paha haisuga röga teket kurku öösiti?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei või. Kilpnäärme tsüstil (või õigemini tsüstilise degeneratsiooniga sõlmel) puudub ühendus kõri või neeluga (hingetoru või söögitoruga). Kilpnääre asub pindmisel ja need struktuurid kaela sügavuses. Seega ei saa kilpnäärme sõlm tekitada kurku röga ega panna seda halvasti lõhnama.
Soovitan asja arutada perearstiga - ehk tuleb halvalõhnaline röga kopsudest või hoopis ninakõrvalkoobastest?
Tervitades,
dr. Anu Ambos.