Kilpnäärme ületalitlus ja päike 22.05.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Miks peab kilpnäärme ületalitluse ravi ajal hoiduma päikesevõtmisest.
Ette tänades,

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
On mõningaid viiteid, et intensiivne päikesekiirgus ja kõrge temperatuur võivad kilpnäärme ületalitlust võimendada. Lisaks on ületalitlusega isikutel suurem oht keha ülekuumenemiseks ja enesetunne võib päikese käes kuuma ilmaga lihtsalt väga halvaks muutuda. Siiski on parasvöötmes ka päikese käes suhteliselt ohutu, küll ei soovita ma ületalitluse korral eestlasel reisida troopilise kliimaga paikadesse ja ammugi mitte seal tõhusa päikesekaitseta rannas lesida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.