Päike ja solaarium 13.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas päike ja solaarium on vastunäidustatud kilpnäärme haiguste korral? Olen arstil käies selle küsimuse unustanud,kuid kunagi ütles arst,et hoidke päikese eest ja kuuma eest,kuid ma ei taibanud siis küsida, miks.
Minul on opereeritud kilpnääre täielikult eelimisel aastal, võtan asendushormooni.Päikest armastan väga ja just pikalt päikese käes lesida ja rannas käia, solaariumi külastasin aasta enne operatsiooni mõned korrad.

Ilusat talve!

Lugupidamisega

Jane

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere, Jane!
Kuna Teie kilpnääre on eemaldatud ja hormoonide taset hoiab asendustablett, ei ole päike, soojus ja solaarium Teile enam mingiks ohuks. Kui probleemiks oli kilpnäärme ületalitlus, võis see enne lõikust nii olla, kuid nüüd enam mitte.
Nautige päikest ja rannamõnusid niipalju kui soovite!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.