Kas vajalik teha täiendavaid uuringuid 10.12.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sain perearstilt teada, et mul on kilpnäärme alatalitluse näitaja üle normi. Vähesel määral küll. Ta ütles, et on vaja teha endokrinoloogi poolt veel täpsemad uuringud ja alustada ravi. Tegemist olevat autoimmuunsüsteemi haigusega. Kui ma muidugi õigesti aru sain. Olen eakas üksikvanur, kellel nii liikumisprobleemid kui ka ainult poole silma nägemisvõime. Siit küsimus: kas need täiendavad uuringud ja ravi on nii elutähtsad, et minu senisele kodusele eluviisile mingi annuse energiat juurde annavad?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist kroonilisest autoimmuunsest türeoidiidist tingitud mõõduka hüpotüreoosiga. Uuringud on vajalikud selleks, et selgitada, kas vajate asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga või mitte. Kas selline ravi ka energiat juurde annab, näitab elu. See sõltub kogu organismi tervislikust seisundist. Soovitan endokrinoloogi vastuvõtul siiski ära käia, kuid võite teha seda nn. plaanilises korras s.t. paar kuud järjekorda võite rahulikult ära oodata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.