Miks mu kasv on peatunud? 25.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 14aastane tüdruk ja olen 165 cm pikk. Kuigi ma kasvan iga kuu cm või paar ei ole ma kaks viimast kuud üldse kasvanud. Isa on mul 183 cm ja ema 172 cm pikk. Kas ma jäängi sellise pikkuse juurde nagu ma olen? Ma ei suitseta, toitun tervislikult ja liigun normaalselt.
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt tuleb kasvu siiski veidi veel juurde, kuid oma emast Te tõenäoliselt pikemaks ei kasva. Kasvamine ongi tõenäoliselt aeglustumas. Suure tõenäosusega on Teil juba menstruatsioonid ja suguhormoonide taseme tõusu mõjul hakkavad toruluude kasvutsoonid sulguma. Tegelikult kulgeb kõik normipäraselt ja muretsemiseks pole põhjust. 14-aastase tütarlapse kohta on Teil pikkuskasvu piisavalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.