Veel pikkus 23.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 16 aastat vana poiss ja 184 cm pikk kuid mure et kas saab piirata kasvamist? ema on vist 168 pikk ja isa vist 183cm ..
Ette t2nades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei saa mina aru tänapäeva noortest! 184cm on 16-aastase noormehe jaoks täiesti normaalne kasv (küll veidi üle keskmise, kuid siiski). Miks ometi soovite kasvamist piirata? Olete vaevalt 1cm pikem oma isast. Arvestades Teie vanust on Teil perspektiivi kasvada veel vähemalt 5cm. Täpsustada saate prognoosi, kui lasete teha röntgenülesvõtte nägemaks, kas kasvutsoonid on luustunud või mitte. Terve nooruki normaalset kasvu ei hakka piirama ükski arst (seda ei saagi tervist kahjustamata teha). Teist saab kena pikk mees ja tõenäoliselt olete selle üle tulevikus õnnelik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.