Probleemid kaela piirkonnas 02.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on nüüd pikemat aega juba probleem olnud kaalutõusuga (30kg juba), juuste väljalangemisega, torkiva tundega kaelapiirkonnas, selline munasarnane asi vasakul poolel kõris. Neelates ja peale veidi intensiivsemat liigutamist see annan veel rohkem tunda ja siis on kohe eriti torkiv tunne. Miski nagu surub peale, sest kaelal on selline hästi täis ja raske tunne. Hingates aeg-ajalt miski viliseb ja rohkem liigutades võtab hinge täitsa kinni, hääl kähiseb ja kogu aeg tahab ära minna.
Mul on eelnevalt diagnoositud kilpnäärme ala- ja ka ületalitlus. Nüüd on jälle analüüsid korras, aga midagi tundub ikkagi väga ebamugav kaelas.
Kas see võib olla midagi mille pärast ma peaksin muretsema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui analüüsid (kilpnäärme hormoonanalüüsid) on korras, ei ole kilpnääre süüdi ei kaalutõusus ega juuste väljalangemises. Kuivõrd on kilpnääre suurenenud ja võib põhjustada takistust hingamisel, näitab ultraheliuuring. Ebamugavustundel kaela piirkonnas võib olla ka teisi põhjuseid - näiteks reflukshaigus, õlavöötme piirkonna fibromüalgia jne.
Tervitades,
dr. Anu ambos.