Kael tundlik ja kurk valutab 15.03.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, tahtsin küsida, kui kurk pidevalt valutab, veidi hääl muutub, kui palju räägin, kurk väsib. Kui panen salli kaela peale, nagu midagi segab. Kas võib kilpnäärme midagi sellist põhjustada või peab analüüsid tegema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vaevuste seos kilpnäärmega on pigem vähetõenäoline. Kui kurk valutab ja on tekkinud probleemid häälega, tasub kõigepealt pöörduda nina-kõrva-kurguarsti poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.