Kilpnääre ja maks 06.02.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sain oma kilpnäärme ja maksa analyyside tulemused ja kysimus siis oleks järgmine, et kas on p6hjust muretsemiseks ja kas peaksin minema edasistele uuringutele?

TSH 1,43, FT4 10,14, TPO 34

Alaniini aminotransferaas 39
aluseline fosfataas 71
gamma-glutamyyli transferaas 23
bilirubiin 10

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Analüüside vastuseid tõlgendab patsiendile ikka analüüsid määranud arst. Siiski võin Teid julgustada, et kuigi ma ei tea analüüsid teinud labori normivahemikke (erinevates laborites kasutatakse erinevaid kite ja metoodikaid ja nii võivad ka tulemused mõnevõrra erineda), on Teie kilpnäärme talitlus tõenäoliselt normis ja Teie vaevuste põhjuseks ei ole kilpnäärmehaigus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.