Paised 1. tüübi diabeetikul 17.11.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks on, et 1. tüübi diabeedihaiget meest vaevavad viimasel ajal paised. Peamiselt tekivad need näo- ning kubemepiirkonda ja palju ühekorraga (5-6). Perearst kirjutas antibiootikume ning see aitas, paraku 3-4 nädala pärast olid paised tagasi ja arvuliselt rohkem kui enne. Kas tegemist on diabeedist põhjustatud probleemiga ja mida sellisel juhul edasi teha? Või peaks hoopis nahaarsti poole pöörduma? Ehk on probleem ka toitumisest põhjustatud, sest mees sööb palju liha, kala ja kohupiima, kuna see ei tõsta veresuhkru taset, ilmselt saab ta siis toidust palju valku ja rasva? Oleksin väga tänulik nõuannete eest, sest paised on mehele väga piinavad ja minu arvates ka ohtlikud.
Lugupidamisega
kliinik.ee lugeja

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on probleemiks naha mikrofloora s.t. nahal elavad bakterid, mis suhkruhaigel kergesti tungivad läbi naha kaitsebarjääride ja põhjustavad nahaaluskoes, higi- ja rasunäärmete ümbruses mädapõletikke. Soovitan tõepoolest nahaarstiga ja ka endokrinoloogiga nõu pidada. Tõenäoliselt oleks vaja ka suhkurtõve kompensatsiooni parandada ja toiduvalikut korrigeerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.