I tüübi diabeet 01.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

8-kuune poiss (emal 2-aastaselt diagnoositud I tüübi diabeet). Poiss pissib öösel vahel väga palju, piimasegu saab kah ca 400 ml öö jooksul. Veresuhkur oli hommikul mõõtes siiski ainult 5,1. Kas võib tegemist olla lapsel I tüübi diabeediga või võib imik ka muul põhjusel palju pissida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Määravaks diabeedi diagnoosimisel on ikka veresuhkru väärtus. Normaalsete veresuhkrutega suhkurtõbe pole olemas. Kas laps pissib öösel liiga palju või parasjagu, soovitan arutada oma perearstiga (võib teha igaks juhuks uriinianalüüsi, kus saab ka suhkrusisaldust määrata).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.