Türeotksikoosi subkliiniline vorm 14.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere päevast!
Mul on kilpnäärmega olnud väikseid probleeme juba umbes 25 aastat. Kõigepealt on diagnoositud diffuusset struumat, seejärel 1999 aastal sõlmelist toksilist struumat. Paremal suur tsüstjas sõlm , punkteeritud (7 ml + biopsia), histoloogia korras. Vasakus sagaras mitu tsüstilist sõlme. Aeg-ajalt on esinenud toksikoosi subkliiniline vorm. Mida on ravitud Tiotiliga 50mgx1. Alates jaanuarist 2007 tundsin ennast taas halvasti. Endokrinoloogi uuringutel olid järgmised tulemused: TSH=0,05 mu/l; FT=17,9. Veresuhkur 3 tundi pärast sööki 6,7 mmol/l (magus kohv). HbAlc=7,0%. Glukoosi kõvera näidud on järgmised: I - 5,9; II - 10,4; III - 6,7.
Kahe kuu möödumisel (Olen võtnud TIOTILI 50 mgx1) on analüüsid järgmised: TSH=0,095; FT=14,0; TPOAB

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on multinodulaarse toksilise struumaga. TPOAB vastust Teie meilis ei olnud, kuid igaks juhuks tuleks antikehad siiski määrata. Ravivõimalusteks on radiojoodravi või lõikus. Tiotiil aitab mingil määral ainult niikaua, kui teda tarvitate.
Suhkurtõbe esialgu Teil diagnoosida ei saa. Võimalik, et kilpnäärme ületalitlus suurendab veidi ka insuliinresistentsust. Soovitan magusatarbimist piirata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.