Kilpnäärme analüüsitulemused 05.04.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on aastaid TSH normist madalam, fT3 ja fT4 on aga notmi sees ilusti. Struuma ja sõlmekesed on ka aastaid stabiilsena püsinud, viimane mõõtmine näitas isegi kilonäärme mahu väikest vähenemist. Praegu siis analüüsid näitavad nii:
TSH 0.073 mU/L, fT3 5.5 pmol/L, fT4 17.4 pmol/L, TPO 34 kU/L. Kas mul on autoimmuunhaigus? Kas kilpnäärme ületalitus?
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, Teil on vähene (subkliiniline) kilpnäärme ületalitlus. Autoimmuunhaiguse olemasolu näitab kilpnäärmevastaste antikehade tiiter, kuid Teil on määratud ainult ühte liiki antikehad ja peaksin teadma ka analüüsi teinud labori TPO normivahemikku - seega selles osas ammendavalt vastata ei saa.
Kui enesetunne on viimasel ajal halvenenud, tuleb olukorda oma raviarstiga arutada - võimalik, et kilpnääre siiski vajab ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.