Insuliinisõltumatu suhkrutõbi 18.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun seletada lahti,mida tähendab insuliinisõltumatu suhkrutõbi!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on suhkurtõvega, mida võib ravida ka teiste ravimitega peale insuliini (insuliinsõltuvat suhkurtõbe saab ravida ainult insuliiniga). See suhkurtõve vorm on tavaliselt pärilik, seotud ülekaalu ja rasvumisega ning saab alguse kesk- või vanemas eas. Esimestel põdemise aastatel piisab enamasti tablettravist, hiljem lisanduvad süstitavad ravimid nagu Lyxumia ja pikatoimeline insuliin.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.