karva kasv näol 01.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 27 a naine ja aastaid olen pidanud oma näolt vuntse kitkuma ,nüüd on ka lisandunud habeme kasv.Karvad ei ole udemed vaid tugevad mustad,ja peaaegu iga päev pean neid kitkuma.Teatud kuu faasis tuleb neid rohkem,seega arvan et see on hormoonidest.Ma ei tarvita rasestumisvastaseid vahendeid,ei söö mingeid erilisi vitamiine.Karvakasv on tugev ka mujal.Kas on mingit preparaati sellise probleemi vastu või pean leppima sellise iseärasusega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduge oma perearsti või günekoloogi jutule. Tõenäoliselt saate saatekirja endokrinoloogi juurde. Tuleb teha mõned analüüsid, et selgitada, kas tegemist on hormonaalsete häiretega. Tõenäoliselt saab ka abi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.