karva kasv ebaloomulik 27.10.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul kasvavad karvad nii jalgadel, kättel kui näol, kuidas neist lahti saada. Kelle poole pöörduda ja kas selline spetsialist on ka Ida-Virumaal.

Lugupidamisega
Sirje

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõigil naistel kasvavad karvad nii jalgadel, kätel kui näol ja hoopis nende täielik puudumine on haiguslik nähtus. Karva värvus ja tugevus on suuresti seotud pärilikkusega ja tumedajuukselistel on ka ihukarv tumedam ja tugevam. Lõunamaise päritoluga naised on tunduvalt "karvasemad" kui heledapäised põhjamaalannad.
Kui Teil on korras menstruaaltsükkel, normaalselt naiselikult arenenud keha ja olete minevikus probleemideta rasestunud, pole karvakasvu taga tõenäoliselt mingit hormonaalset häiret. Siiski võiksite sel teemal oma günekoloogiga nõu pidada. Tema saab määrata ka meessuguhormoonide taset, sest just need hormoonid on naise organismis karvakasvu intensiivsusega seotud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.