Kilpnäärme alatalitlus ja raseduse planeerimine 14.12.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on kilpnäärme alatalitlus. Kirjutati välja L-Thyroxin 50 mg, kirjutas mulle günekoloog, sest me mehega planeerime last. Mul väga tugevalt muutus tuju päevade ajal, nii hullult et jube, ei saa ennast kontrollida, enne pole sellist asja olnud. Kas need võivad tekitada hormonaalseid muutusi? Ja menstruatsioon iga kuu eriti ei tule, kuid tavaliselt mind puhastab palju. Miks arst mulle soovitab teha kunstliku kui mul tegelikult on kilpnäärme alatalitlus ja see polnud korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiin 50 mcg päevas ei muuda Teid küll tujukaks ei päevade ajal ega muul ajal. Miks Teil pole normaalset menstruaaltsüklit ja miks arst soovitab kunstlikku viljastamist, peate oma günekoloogilt küsima. Kas Teie probleemide põhjus on kilpnäärme alatalitlus ja kas L-türoksiin 50 mcg päevas suudab neid probleeme lahendada, ma Teie kirja põhjal arvata ei oska. Suure tõenäosusega võis kilpnäärme hormoonanalüüsides väike nihe olla, kuid kas see võiks tõepoolest olla viljatuse põhjuseks, on ebaselge. Paluge oma günekoloogi Teid selguse saamiseks endokrinoloogi vastuvõtule suunata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.