Kilpnäärme alatalitluse sümptomid 12.04.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kilpnäärme alatalitlus avastati 13-aastaselt. Midagi väga hullusti pole siiani läinud. Mul on kaks last ja pärast noorema sündi hambad sõna otseses mõttes lagunevad suust välja, liigesevaevustega olin ka raseduse ajal haiglas. Perearst arvas, et see kõik võib olla seotud ka kilpnäärmega. Kas see võib tõsi olla ja kui, siis mida selle vältimiseks teha saaksin?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärme alatalitlus on asendusraviga adekvaatselt kompenseeritud s.t. kilpnäärmehormoonide tase veres on normi piires, ei ole kilpnäärme alatalitlus ei liigesvaevuste ega hammaste lagunemise põhjuseks.
Otsida tuleb teisi põhjuseid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.