foolhape ja kilp. alatalitlus 28.07.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere lp Anu Ambos,
foolhapet soovitatakse võtta juba raseduse planeerimise etapis. Foolhape karbil on kirjas et seda soovitatakse võtta ka kilpnäärme ületalitluse puhul. Kuna mul on alatalitlus, tekkiski küsimus- kas minu jaoks on foolhape võtmine ohutu ja mõjub hästi või võib foolhape võtmine minu organismile pigem halba teha?

Suured tänud juba ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Foolhape ei ole kilpnäärme alatalitluse puhul ohtlik ja Teie organismile halba ei tee.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.