raseduse soov ja kilpnääre haige. 21.01.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure, et ma olen juba ammu soovinud pere luua aga pole õnnestunud.Olen jäänud küll mitu korda rasedaks aga katkeb kolme kuu pealt ise ära või on emakavälised.Mul on ka tehtud kahel korral ka laporiskoopiline op,et kontrollida kas mu munajuhad on läbitavad ja pidid korras olema. Mul on olnud neli rasedust ja hiljem lasin enda naistearstil uurida miks nii koguaeg juhtub ja siis hiljem tuli hoopis välja kilpnäärme arsti poolt,et mul on kilpnääre haige ja võtan kilpnäärme rohtu L-Thyroxin Berlin -Chemie 50migrogrammi üks tablett päevas.Ma käin regulaarselt oma kilpnäärme arsti juures kontrollis. Mida ma peaksin või saaksin ise ära teha,et mul ikka oleks mingi võimalus pere luua.Ma olen seda juba ammu soovinud aga kahjuks,ei ole õnnestunud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See, mida Te teha saate, on hoolitseda, et kilpnäärmehormoonid oleksid korras s.t. L-türoksiini tuleb võtta regulaarselt ja teha 6-kuulise intervalliga kontrollanalüüse. Lisaks tuleb hoida kontakti oma günekoloogiga, et välistada mistahes probleemid selles valdkonnas ja raseduse korral kiiresti nõu saada.
Ka tervislikud eluviisid ei teeks paha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.