Kilpnääre ja madal libiido 21.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on kilpnääre haige, kuid tänu L-Tyroksiini võtmisele on selle talitus tasakaalus, kõik viimased TSH analüüsid on olnud normi piires. Enesetunne on mul hea, mingeid kilpnäärme ala-või ületalituse sümptomeid ei ole. Ainukene asi, mis on ja häirib mind ja minu elukaaslast, on väga madal libiido. Kas see võib olla seotud minu haige kilpnäärmega ja mida ma saaksin selleks teha, et libiidot tõsta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui hormoonid on korras, ei põhjusta kilpnääre Teie organismis mingeid häireid (ka mitte libiido langust). Otsida tuleb teisi põhjuseid ja soovitan nõu pidada eelkõige günekoloogiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.