TSH tase ja rasestumine 03.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen proovinud saada paar aastat teist last. Eemaldatud on kilpnäärme mõlemad sagarad 10 aastat tagasi ja määratud on asendusravi L-tyroksin 100. Naissuguhormoonide analüüsid on korras, tasakaalus ja ovulatsioon
toimub. Aga naistearsti vereproovist lähtub:TSH on 0,02, mis näitab, et türoksiini doosi on vaja langetada ( norm
0,40-4,00). Kas ületalitlus takistab rasestuda? Ja kui rasestun, kas siis on oht ka lapse tervisele? Endokrinoloog väidab, et kui langetaksime rohu kogust, siis hakkavad kasvama vähirakud. Kõik muud proovid on väga heas korras, samuti mingeid vaevusi, haigusi ei ole, kaal normis (pigem natukene alakaalus). Mida soovitae teie ja kuidas TSH mõjutab rasestumist? Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vähene ületalitlus (ka asendusravi vähene üleannustamine) rasestumisel takistuseks ei ole, ka loote tervisele ei ole see ohtlik. Kui ovulatsioonid toimuvad, peaks hormonaalselt kõik korras olema ja viljatuse põhjuseid tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.