rasestumine ja kilpnääre 30.03.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 32-aastane naine ,imetan 1 aastast last. Kilpnäärme TSH tase oli 7.79. Arsti sõnutsi on see näitaja imetamisele iseloomulik. 2002 olid kilpnäärme hormooni näitajad TSH-1.42, FT4-12.1 ning leiti ka väike 3.5 mm tsüst mis ravi ei vajanud. Küsimus oleks järgmine. Sooviksin uuesti rasestuda, kas hetke TSH tase võib mõjutada rasestumist, raseduse kulgu ning loodet? Lugupidamisega J.R

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan selguse saamiseks siiski endokrinoloogi juures ära käia. TSH on Teie puhul küll minimaalselt üle normi ja tõenäoliselt on FT4 ja FT3 normis. Samas on selline hormoonide profiil iseloomulik kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile ja kindlasti tuleks määrata antikehade tiiter. Kui ongi tegemist kroonilise türeoidiidiga, ei sega see tõenäoliselt rasestumist, kuid oma kilpnäärme talitlust peate tulevikus regulaarselt kontrollima.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.