L-thyroxini annus raseduse ajal 18.11.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 12. nädalat rase. Mul on kilpnäärme alatalitlus. Enne rasedust võtsin 100 mg L-thyroxini ja TSH oli 31. juuli 1,73. Raseduse 6 nädalal 9.10 mõõtsin TSH. See oli 4,963. Arst tõstis mu doosi 125mg.-le. Nüüd 14.11. oli TSH ikka veidi kõrge 2,883 ja FT4 18,78. Kas FT4 on praegu korras? Kas teie meelest tuleks jälle doosi tõsta või jätta samaks. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
FT4 on praegu korras. L-türoksiini annus võib hetkel samaks jääda.
Korduv kontroll 1-2 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.