L-türoksiini annused kilpnäärme alatalitluse raviks 18.09.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist.
Seoses ajutiselt välismaal elamisega sooviksin natuke nõu Eesti arstilt - raskusi on siinse arenguriigi arstide usaldamisega. Mul diagnoositi kilpnäärme alatalitlus (Hashimoto türeoidiit). Mu TSH oli 41. Välja kirjutati L-türoksiini (Euthyrox), annuseks 100 mikrogrammi päevas (esimesed 4 päeva 50 mikrogrammi, järgmised 4 päeva 75 mikrogrammi ja siis edasi 100). Kas need kogused tunduvad mõistlikud? Ultraheli oli põhimõtteliselt korras - ainult veidi suurenenud kilpnääre. Ka antikehasid oli organismis palju (13.7 - sain aru, et muidu peaks neid 1 pihta olema). Lähen ka uuesti kontrolli 2 kuu pärast, aga igaks juhuks kontrollin, et ega need annused väga imelikud ei tundu?
Suured tänud abi eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiini annused on igati adekvaatsed. Kõrge antikehade tiiter näitab, et kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on krooniline autoimmuunne türeoidiit. Antikehad jäävad Teil ka edaspidi kõrgeks ja neid raviga ei muuda. Ka järelkontrolli aeg 2 kuu pärast on igati asjakohane ja selleks ajaks peaks Teie hormoonanalüüs kui mitte päris korras, siis igatahes oluliselt parem olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.