Kilpnäärme alatalitluse ravimidoseeringust 06.01.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

1978.a. eemaldati mul kilpnääre täielikult. Sellest ajast tarvitan raviks-esmalt tyreoidiini ,nüüd ammu juba L-Th. annus oli varem suurem ja ma sain üldiselt hästi hakkama. Nüüd oli määratud mulle 1,0 tbl.(100mg) päevas, tehti ka vereproov ja siis oli TSH 0,30 . Pereõde võttis selle vähemakss.t.0,75-le. Endokrinoloog tõstis tagasi 1,0 peale. Mul on aga umbes aasta liigeste ja lihaste valud,eriti põlvedes ja kintsulihastes (ees ) ,nõrkus, väsimus,külmakartus,kõhukinnisus, hääl käriseb jne. Olen küsimunud arstidelt(tuttavatelt ) kas on ravimipuudus-keegi ei taha selle peale midagi kosta. Praegu uurin mind reumatoloog. Näis.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mida minagi muud saan kosta, kui et usaldage oma endokrinoloogi. Endokrinoloog on just selle eriala spetsialist ja L-türoksiini annustamises kogenud. TSH 0,3 on küll normi alumisel piiril, kuid enne kui annust vähendada, peaks teadma ka FT4 väärtust. Teie vaevustel ei pruugi kilpnäärme alatalitlusega mingit seost olla. Usaldada tuleb analüüsi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.