Kas TSH näit võib ühel päeval olla madalam ja teisel päeval jällegi kõrgem? 26.07.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Läksin pereasti juurde kindla eesmärgiga kontrollida oma kilpnääret, kuna leidsin internetist alatalitluse kohta enda kohta käivat infot.
Suur oli minu pettumus, kui sain teada, et TSH on 2,771 mlU/l ehk siis täiesti normi piires.
Nüüd ei teagi, mis võib olla minu järgmiste hädade põhjustajaks: nt tursed, pearinglus, pidev asjade unustamine, meeleolude kõikumine, unehäired, üldine külmatunne ja külmetavad varbad, vähene veritsus päevade ajal (vaskspiraaliga!) või päevade vahelejäämine, liigesevalu, vähene huvi seksi vastu, suur kehakaal (110kg) jne.
Kas tasub perearsti uuesti oma hädadega külastada või on see asjatu ettevõtmine? Ega eriti seda ka ju ei tahaks, et mind mingiks simulandiks peetaks...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas olite tõepoolest pettunud, kui selgus, et Teie kilpnäärme talitlus on normis ?! Kilpnääre ei ole tõepoolest Teie hädade põhjuseks.
Soovitan alustada kaalu langetamisest. 110kg on 30a. naise juures rasvtõvele osutav kaal. Haiguslik rasvumine ehk rasvtõbi on tõsine krooniline haigus, mille tüsistuseks on näiteks nii tsüklihäired kui vedelikupeetus (tursed). Kui muu ei aita, võiks mõelda isegi bariaatrilisele operatsioonile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.