Kilnäärme vereproov 12.09.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Soovin konsulteerida vereproovi suhtes. TSH näit oli viimati 0,19, eelnevatel aegadel ei ole nii madal olnud. Kas see viitab ületalitusele, kas vajab ravi? Tundub liiga madal näit olevat.

Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Näit TSH 0,19 mIU/l on normist veidi madalam, kuid ravivajadusele veel ei osuta. Igaks juhuks oleks mõistlik teha kordusanalüüs (TSH, FT4) 2-3 kuu möödudedes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.