Kas kuidasgi lühemaks pole võimalik jääda ? 09.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, ma olen 178cm pikk , ema on 168 ja isa 180, olen kusagilt ajakirjast kunangi lugenud, et mingi toitumine võib teha paar sentimeetrit lühemaks, on see tõsi? Või on mingeid teisi võimalusi? ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Juba pikkuskasvus saavutatud sentimeetreid pole kuidagi võimalik tagasi anda, ei ühegi dieedi ega millegi muuga. Teie lohutuseks võin öelda, et tõenäoliselt Te enam kuigipalju ei kasva. Olete puberteeti lõpetamas, tõenäoliselt on menstruatsioonid alanud ja toruluude kasvutsoonid sulgumas. Hea rühiga sihvakas naine on alati olnud ilu etaloniks. Oodake mõned aastad, enamus noormehi sirgub Teist pikemaks ja Te ei mõtle enam kuigi sageli oma kasvust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.