L-Thyroxini asendamine teise ravimiga kaalutõusu tõttu 14.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Soovin küsida, kas on võimalust ravida oma kilpnäärme alatalitust mingi muu ravimiga peale L-Thyroxini? Olen sellest ajast, kui neid võtma hakkasin, pea 3.a juba aina kaalus juurde võtnud, kuigi söön nn. peost suhu.
Kuidas olla sellises olukorras?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiin ei põhjusta kaalutõusu. Vastupidi, L-türoksiinil on ainevahetust kiirendav toime. Kaalutõusu võib põhjustada ravimata alatalitlus. Igaks juhuks võiksite huvi tunda oma hormoonanalüüside vastu. L-türoksiiniga ravides peaksid need olema täiesti korras.
Isiklikult arvan, et Teie puhul ei ole kaalutõus seotud kilpnäärmehaigusega, vaid raseduse ja sünnitusega. Raseduse ja imetamise ajal kogunenud kaal on jäänud ja seda on juurdegi tulnud. Kaalulanguse saavutamine nõuab oma dieedi ja elustiili põhjalikku revideerimist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.