Kilpnäärme üle-või alatalitlus? 18.01.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21a. naine. Vereanalüüsi tulemus näitas TSH 3,75. Kas see kaldub siis üle või alatalitluseks? Ja kas sellise näitaja puhul ei ole ravi vajalik? Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 3,75 mIU/l jääb normi piiridesse (N0,4-4,0), seega näitab tulemus kilpnäärme normaalset talitlust ja mingit ravi Te ei vaja.
Erandkorras noored naised, kellel on diagnoositud kroonilist autoimmuunset türeoidiiti ja probleemiks viljatus, võiksid hoida TSH vahemikus 0,4-2,5 mIU/l viljastumise soodustamiseks. Selleks antakse neile väikeses annuses L-türoksiini (sünteetilist kilpnäärmehormooni). Kui Teil kroonilist türeoidiiti ei ole ja ka günekoloogiliselt on kõik OK, siis Teid see erand ei puuduta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.