kilpnäärme hormoonid 04.03.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kui kilpnäärme hormoonid tsh, t3 ja t4 on täiesti korras kas siis välistab see kilpnäärme haiguse

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärmehormoonid on korras, välistab see kilpnäärme talitlushäire s.t. nii üle- kui alatalitluse esinemise. Kilpnäärme mahu ja struktuuri kohta, samuti võimaliku autoimmuunhaiguse esinemise kohta kilpnäärme hormoonanalüüsid otseselt infot ei anna. Sõlmelised muutused kilpnäärmes, või ka autoimmuunne türeoidiit sageli talitlushäiret ei põhjusta. Neid saab välistada või kinnitada vastavalt kilpnäärme ultraheliuuringuga või kilpnäärmevastaste antikehade määramisega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.