Synlab'i kilpnäärme tulemus 16.08.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tellisin ise synlab'ist kilpnäärme tesitmise paketi, sest alustasin suvel enda ettevõtet ja hetkel veel haigekassat mul ei ole. Sain tulemused kätte aga ei osanud arvestada, et nende tõlgendamist ei ole. Kas palun saaksite mind aidata? Panin testi tulemuse manusesse.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme talitlus on normis ja ravi Te ei vaja. Kõrge kilpnäärmevastaste antikehade tiiter viitab autoimmuunsele türeoidiidile - pärilikule kilpnäärme talitlushäire riskiseisundile. Vajate edaspidi jälgimist - kord aastas kilpnäärme talitluse kontrolli. Seda teeb tavapäraselt perearst. Ravi vajate talitlushäire (kas üle- või alatalitluse) tekkimisel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.