Juuste hõrenemine 16.12.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26. aastane naine. Paar aastat on mind vaevanud juuste hõrenemine ainult pealaelt. Olen kõik võimalikud analüüsid teinud ja nüüd kontrolliti mu hormoone ja tuligi välja, et on nö. paigast ära.
Tulemused on järgmised:
S-E2 1043, normaalne on 587pmol/l
S-Testosteroon: 1, 52, normaalne on 2,30-4,10 nmol/l.
Nahaarst ütles, et see ongi põhjus miks mu juuksed hõrenevad ja nüüd lähen edasi uuringutele naistearst-endokrinoloogi juurde.
Kas see, et ma sõin beebipille, on mu hormoonide tasemed sassi ajanud? Sõin pille 6 aastat, siis tegin aastase pausi ning nüüd septembri ja oktoobrikuus alustasin uuesti pillide söömist, kuid jätsin pooleli (hetkel ei ole siis pille 1, 5 kuud söönud). 6 aastat sõin Novynettesid ning vahepeal 2 kuud sõin Lindynettet. Kas on võimalik, et pillid on mul nö. endiselt veres ja sellepärast olidki vere analüüsi tulemused sellised? Kuidas täpsemalt hormoonid mõjutavad juukseid, vaadates just neid tulemusi mis mul on? Ja kas tulevikus on lapse saamise soov mul samuti raskendatud?

Tänud vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hormoonanalüüsides ei näe ma küll mingeid kõrvalekaldeid, mis võiksid mõjutada juuste kasvu või ohustada Teie võimet rasestuda.
Soovitan siiski günekoloogi või endokrinoloog-günekoloogiga nõu pidada ja talle ka hormoonanalüüside tulemusi näidata. Suguhormoonide tase sõltub suuresti sellest, millises menstruaaltsükli faasis need tehtud on. Võib-olla on analüüsides siiski mingi nüanss, mis võiks olla tähendusrikas. Spetsialist hindab ka Teie juuksekasvu ja selle paigutust, et selgitada, kas väljalangus võiks üldse olla seotud hormonaalsete häiretega. Rasedusvastaste pillide võtmise ajal pole suguhormoonide määramisel mõtet, kuna munasarjade talitlus on siis pärsitud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.