TSH ja FT4 suhe, kas vajalik ravi? 16.04.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Sünnitasin 2008 a. augustis ja imetasin last kuni 2009 märtsi alguseni. Käisin ka teie juures detsembris analüüse tegemas - need näitasid väikest ägenemist ja siis ütlesite, et tuleksin uuesti poole aasta pärast või kaebuste korral varem, sest imetamise ajal niikuinii ravi teha ei saa.

Kuna viimastel aegadel on tekkinud jälle ületalitusele viitavad kaebused: tugev higistamine, käte värisemine, unehäired ja uimasus siis lasin analüüsid perearstil ära teha, sest teie juurde on päris pikad järjekorrad.
TSH oli 0,005 ja FT4 12,1. Kas on vajalik alustada uuesti raviga ja kui on siis millises koguses Tiotili võtma peaks?

Ette tänades,
Monica

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hormoonanalüüside alusel on Teil tegemist tagasihoidliku ületalitlusega. Kui vaevused on Teie jaoks olulised ja segavad, võiks alustada ravi tiotiiliga annuses 1 tablett (50mg) 2 korda päevas. Korduva hormoonanalüüsi võiks teha 1 kuu möödudes.
Ravida võib vajadusel ka rinnaga toitmise ajal, kasutatakse tiotiili suhteliselt tagasihoidlikus annuses kuni 200mg päevas. Rinnapiima satub seda minimaalselt ja lapsele kahju ei sünni.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.