joodi kohta 24.04.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
21.04.08 eemaldati mul täielikult kilpnääre. Kilpnäärme hormooni aaendusravi algab 30.04. alates. Küsimus oleks kas ma võin tarbida toiduaineid, millele on lisatud jodeeritud soola praegu ja hiljem koos asendusraviga?
Nimelt on mu lemmiktode tatrast galetid. Sellele tootele on lisatud jodeeritud sool 0.5 %.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite julgesti tarbida jodeeritud soola ja sellega valmistatud toite. Kilpnääret teil enam ei ole ja nii ei saa ka jood enam kilpnäärme talitlust mõjutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.