Joodi mõju lootele. 22.07.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Käisin 24 juuni pimesoole opil. Siis tehti terve kõht joodiga kokku (et baktereid poleks), siis olin 6kuud rase. Peale seda, kui niidid välja tõmmati, hakkas haav mädanema ja ühest otsast pole haav kinni kasvanud(on lausa auk sees) ja siis käisin perearsti juures ja siis kästi peale panna Braunovidon salvi. Lugesin infolehte ja seal oli pealkiri Rasedus ja imetamine, kus oli kirjas : Ravimit ei tohi kasutada raseduse esimese kolme kuu jooksul. Teisel ja kolmandal trimestril ning rinnaga toitmise perioodil 6 kuud pärast sünnitust tuleb ravist saadavat kasu hinnata võimalike mõjude suhtes loote või imiku kilpnäärmele.

Kui haiglas olin, siis mind ei teavitatud sellisest asjast. Ja perearst ei rääkinud ka midagi.

Lugesin internetist kilpnäärme kohta ja seal oli igasuguseid haiguseid ja asju, mis võib juhtuda imikul. Kui suur on tõenäosus, et midagi juhtub?

Kas te üldse soovitate seda kasutada? Või millega ma peaksin seda puhastama?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäosus, et midagi juhtub, on õnneks väga väike. Joodi ühekordne nahale määrimine ja braunovidoni kasutamine välispidiselt annavad organismile siiski suhteliselt väikese joodikoormuse. Siiski võiksite järgmine kord arstile pöördudes küsida, kas braunovidoni asemel ei oleks võimalik kasutada midagi muud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.