kilpnääre-pitsitus ja valulikkus kõris 20.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Esimest korda tundsin kõri piirkonnas ja mõned sentimeetrid allpool neelukohta pitsitustunnet umbes 10. aastat tagasi.Uuringute käigus midagi ei leitud. Pitsitustunne ja veidi torkav valutunne annavad sagedasti tunda.Perearst põhjendab seda kui elukutsehaigust(olen õpetaja). Kolleegid aga selliseid vaegusi ei tunne.Toila SPA-s lasin teha mõned päevad tagasi kilpnäärme sonograafia, mille tulemused on järgmised:vasakus sagaras üksik sõlm(0,2*1,2cm). Seal all diagnoos:Nodulus glandulae hryreoidae(selle sõna kirjapilt on mulle arusaamatu) sin.Soovitan v. analüüs TSH. Palun selgitaga mulle selle diagnoosi tähendus ja kas see võiks olla minu kõripiirkonna pitsitustunde põhjuseks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ultraheliuuringul leiti Teie kilpnäärmes väike sõlmeke, mis ei saa kuidagi olla pitsituse ega valu põhjuseks. Soovitan siiski ultraheliuuringu vastust perearstile näidata, et vajadusel lisauuringuid planeerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.