Kõris pigistab 25.07.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Juba paaril kuul olen kõris ebamugavust tundnud,olen aastaid tagasi olnud kilpnäärmega arvel ja ravi saanud,nii et mäletan küll seda ebameeldivat tunnet,mis piinab eriti õhtuti.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 1,5 mIU/l näitab, et Teie kilpnääre talitleb normaalselt. Ala- või ületalitlust Teil ei ole. Kilpnäärme suuruse kohta vereproov informatsiooni ei anna, selleks tuleks teha ultraheliuuring. Kui kilpnääre on oluliselt suurem normist, võib see põhjustada kõris ebamugavustunnet. Kui kilpnääre on normisuurune või vähe suurenenud, siis ta seda ei tee. Kui kilpnääre on oluliselt normist suurem ja põhjustab vaevusi, tuleks kaaluda operatiivset ravi. Ükski tablett kilpnäärme mahtu ei vähenda.
Teisest küljest on "pigistus" või "poomistunne" on üks kõige sagedasemaid psühhosomaatilisi vaevusi ja tuleb ning läheb koos stressi ja ärevusega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.