Kõris pitsitab ja väsimus 27.10.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul mure pikalt kestnud tükitundega kõris. Kurguninakõrva arstil käisin ja seal oli kõik korras , välja arvatud, et nina kinni ja suuhingamine. Olen hommikul ärgates väsinud, süda teeb aeg ajalt vahelööke. Vahepeal on kuumahood. Perearst kontrollis ft4 ja tpo kilpnäärme näitajat, kas sellest piisab, et välistada kilpnäärme haigused?
Kõris peegliga vaadates sügavamal pidi ka korras olema kõik. Antud mure on kestnud praeguseks 3 kuud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nn. tükitunne kõris on kõige sagedamini psühhosomaatiline. Kuna kilpnäärme talitlus on perearsti poolt kontrollitud ja korras, ei saa kilpnääre olla väsimuse, vahelöökide või kuumahoogude põhjustaja. Igaks juhuks võib veel ära teha ka kilpnäärme ultraheliuuringu. Kui ka see on korras, on kilpnääret piisavalt uuritud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.