hüpotüreoosi ravist 10.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu hormoonaalse vereproovi TTG tulemus oli 26.04.2007 47,83 mkg (kilpnäärme operatsioon tehtud 1994. aastal, ravi radioaktiivse joodiga - 31.01.2007). Arst määras L-Thyroxini 0,5 mkg ööpäevas, kuid mingit tulemust näha ei ole, st enesetunne on endiselt kehv, liikumine vaevaline, liigesed ei tööta hästi, tursed jne. Kas äkki peaks doosi suurendama? Kas on olemas ka nn rahvameditsiinimeetodid enesetunde parandamiseks või soovitusi toitumiseks?

Lugupidamiseaga,
Veronika

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esiteks võib Teid õnnitleda. Radiojoodravi on olnud tulemuslik ja oodatud alatalitlus saabus kiiresti. 50 mikrogrammi L-türoksiini on tõenäoliselt liiga väike annus asendusraviks. Soovitan proovida poole suuremat s.t. 100 mcg päevas. Kui olete seda võtnud vähemalt kuu aega, tuleks teha uus hormoonuuring ja mitte ainult TSH (TTG), vaid ka FT4 ja FT3.
Mingeid erilisi toitumissoovitusi järgida pole vaja, võite süüa kõike, mis maitseb. Rahvameditsiin ei saa siin samuti kahjuks oluliselt aidata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.