Peagi 4 kuuseks saaval lapsel kõht lahti 21.12.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Haigestusime kogu perega "kõhugrippi" sh ka beebi, kellel algas kõik oksendamise ja seejärel läks kõht lahti.
Kahe päeva möödudes tundus, et viirus on seljatatud, sest kaka muutus tahkeks ning kakamise korrad harvenesid. Küll eelmise nädala neljapäeval ehk haigestumisest neljandal päeval läks kõht uuesti lahti ning kaka täiesti vesi. Samuti olid märgata veretäpid mähkmetes. Mida päev edasi seda enam tekkis verist vedelikku kaka hulka sh selline punakas-roosa lima. Käisime nii perearstil kui ka EMOs kus selgus, et on noroviirus. Määrati probiootikumid ning silicea geeli manustamiseks.
Täna on haigestumisest 11 päev ja kaka on jätkuvalt heitlik. Kord tahkem siis jälle vedelam vesisem. Ühtlasi võib mõnes kaka olla rohkem lima ning märgata vereklombikesi. Arstid ütlevdd, et tuleb anda aega ning see ei mööduniivõrd kiirelt. Siinkohal mainin, et lapsel immuunsus nõrgenenud, sest oleme sunnitud teise terviseprobleemi tõttu manustama hormooni ning siroliimust.
Kas peaksin muretsema? Mida peaksin tegema, et kaka ometigi normaliseeruks?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Viirusliku soolepõletiku järgselt on ebastabiilset rooja küllalt kaua. Probiootikumist on abi, kuid päris korda lähevad asjad ikka vaid teatud aja möödudes.
Kui lapsel on immuunsusega probleeme, millega täpsemalt, kirjast ei selgu, siis oleks hea rääkida praegusest probleemist ka põhihaigust raviva arstiga.

Heade soovidega,
Kjulge